lotniska

jedną z zalet mieszkania daleko poza domem jest możliwość częstego latania i przebywania na lotniskach. wiem, że są osoby, które latania się panicznie boją, podróżowania nie znoszą, a lotnisk i dworców nie cierpią. ja do nich jednak nie należę. dajcie mi trasę do domu, podczas której będę musiała się przesiąść na czterech lotniskach i lecieć dwadzieścia godzin a będę zachwycona.

lubię lotniska małe, takiej jak to w wenecji, które wygląda jak większy dworzec autobusowy, i gigantyczne terminale, w których łatwo się zgubić i po których poruszać się trzeba ruchomymi chodnikami lub kolejką. lubię te stare, już zużyte, pamiętające czasy łagodniejszych kontroli, w których maszyny do prześwietlania bagażu wyglądają jak obce narośla, i które tylko czekają, aż ktoś je wreszcie odmaluje i odnowi, a tymczasem wspomagają się respiratorem. lubię te nowe, puszące się, błyszczące setką sklepów i luksusowych butików.

lubię spać na lotniskach, wśród innych podróżnych w kafejce otwartej całą noc, z nogami skulonymi na kanapie.  lubię siedzieć w poczekalniach, czytając książki, lub rozmawiając z innymi. obserwować jak za gigantyczną szybą terminala wstaje słońce. podglądać innych, wymyślając im życiorysy, zgadując cele podróży, co ich gna i dokąd.

lubię lotniskowe księgarnie. mimo że nigdy nie mają dobrych książek na stanie, a przynajmniej takich, które zaspokoiłyby mój snobistyczny gust, mam ochotę coś kupić. książkę, która mami kolorową, wakacyjną okładką, magazyn, którego i tak nie przeczytam, żelki, których normalnie bym sobie nie kupiła, bo to sama chemia. ale w podróży przecież można sobie pozwolić na takie grzeszki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s