w domu

w domu poranki zaczynają się wcześnie. gdy wszyscy szykują się do pracy, ja jeszcze przeciągam się w łóżku. kiedy wreszcie w mieszkaniu rozlega się poranna cisza, przechodzę do kuchni wśród prania zwisającego z żyrandola (najlepszy sposób na suszenie sukienek) i robię swoją pierwszą kawę. wyciągam się z powrotem na łóżku, obkładam świeżo nabytymi książkami, przeglądam po kolei, czytam tylne strony okładki, skrzydełka, wkładki, spis treści i tak po kolei, jedna po drugiej. wyobrażam siebie czytającą wreszcie całe książki, w słońcu, w parku, lub przy kawie, przy niedzieli. puszczam świeżo nabyte płyty, słucham chciwie piosenek, wpatrując się w okno. kończę książkę mikołaja łozińskiego, z poczuciem niedosytu. mam ogromną ochotę na jeszcze! przeglądam gramatykę do włoskiego, powtarzam koniugacje i rodzajniki.

pomimo zimna wychodzę na spacer, a że nie zabrałam ze sobą cieplejszych ubrań, pożyczam od siostry szczerbaty płaszcz, który bez kilku guzików jest jak uśmiech pierwszoklasisty. wszędzie jeszcze powywieszane chorągiewki, biało-czerwone i papieskie, gdzieniegdzie jeszcze zdjęcia papieża w oknach. dokupuję kolejne książki, odwiedzam starą ciocię i odpowiadam na te same pytania co przed rokiem, zajadając placek drożdżowy z konfiturą z wiśni. u dziadka na rogu kupuję konwalijki.

popołudniem w domu na obiad pomidorówka z ryżem, a w telewizji dla rodzinki albo szalony wędkarz, albo pogromca wodnych potworów. ewentualnie może być najniebezpieczniejszy zawód świata: łowcy krabów. a ja robię sobie poobiednią herbatkę i wracam do swoich książek.

7 myśli w temacie “w domu

  1. „(…)obkładam świeżo nabytymi książkami, przeglądam po kolei, czytam tylne strony okładki, skrzydełka, wkładki, spis treści i tak po kolei, jedna po drugiej.”

    Sielanka sielanką, ale może pochwalisz się, co to za książki? ;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s