o mnie

Odkąd pamiętam lubiłam otaczać się książkami, a biblioteka była ulubionym miejscem dziecięcych wypraw. Ukończyłam polonistykę z powołania.

Po szkole przeniosłam się do Londynu, gdzie podjęłam pracę w księgarni, a po pewnym czasie studia translatologiczne. Po skończeniu studiów pracowałam w bibliotece wydziału slawistycznego jednego z londyńskich uniwersytetów, gdzie jednak głównie zajmowałam się niedziałającymi oknami. Obecnie zajmuję się udostępnianiem publikacji naukowych w ramach Open Access.

Piszę o tym, co czytam, jak czytam i dlaczego czytam. A czytam literaturę angielską, klasykę tę mniej i tę bardziej znaną. Fascynuje mnie kultura i literatura Włoch, więc coraz częściej udaję się w tamtym kierunku. Oczywiście książki z Polski też zajmują sporo miejsca na moich półkach, ale zdarzają mi się też wypady do bardziej egzotycznych miejsc.

2 myśli w temacie “o mnie

  1. Pani Patrycjo, od lat przeglądam Pani bloga. Dziękuję za rekomendacje wielu , ciekawych pozycji. Chciałabym tylko zapytać co oznaczają gwiazdki przy niektórych książkach na liście przeczytanych w każdym roku?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s